piątek, 18 stycznia 2008

GAY BAR



Przedstawiciele globalnej elity - najprzystojniejsi zbrodniarze zachodniego świata - zapraszają Cię na nuklearną przejażdkę kolejką strachu...wprost do Gejbaru ;)

KENY ARKANA - GNIEW LUDU



Palestyna,Chiapas,Genua,Korea,Irak....i wściekli emigranci z francuskich przedmieść.Schowaj samochód do garażu!

PEARL JAM - DO THE EVOLUTION (PL)



Wersja z polskimi napisami.Dziękujemy za podesłanie linka.
Piosenkę dedykujemy ultraliberalnym oszołomom i społecznym darwinistom z UPR oraz ich liderowi Korwinowi Mikke, którzy pełni są zachwytu nad cywilizacyjnym dorobkiem kapitalizmu i kultury Zachodu.Korwin wielokrotnie pochwalał np. wymordowanie Indian przedstawiającąc to jako triumf kapitalistycznego indywidualizmu nad socjalistycznym indiańskim kolektywizmem.
Fanatycy wolnego rynku nie chcą dostrzec tego co w tak prosty sposób pokazuje kreskówkowy teledysk - że osiągnięcia naszej cywilizacji i reprezentujących ją elit ufundowana jest na setkach lat wojen, krwawych podbojów i wyzysku innych społeczeństw, których z pewnością nie powstrzymają mechanizmy rynkowe oraz że rywalizacja prywatnych potęg toczących zazwyczaj bezwzględną walke o zyski i wpływy była na ogół motorem napędowym cywilizacyjnych zbrodni.

DISTURBED - THE LAND OF CONFUSION



Antyimperialistyczny teledysk. Mr Dolar i jego marionetki zgładzony przez rewolucyjne masy.

ZŁO



Życiem szesnastoletniego Erika rządzą przemoc i chaos. Po wyrzuceniu ze szkoły zostaje wysłany do internatu w Stjärnsberg, który w niczym nie przypomina bezpiecznej przystani. Zło jest tam częścią systemu pozwalającego starszym uczniom na dręczenie młodszych. Czy Erik zdoła się przeciwstawić prześladowaniom, nie łamiąc przy tym szkolnych przepisów i unikając wyrzucenia? Czy będzie potrafił zachować godność i nie da się wciągnąć w spiralę przemocy zagrażającą jego przyszłości?

THE COMMITMENTS



Akcja filmu jest głęboko osadzona w realiach robotniczej dzielnicy północnej części Dublina. 21-letni Jimmy Rabbitte (Robert Arkins) zostaje menedżerem muzykujących kolegów, dotychczas uprawiających chałturę na weselach i jarmarkach. Chce stworzyć prawdziwy zespół, który odniesie wielki sukces. Na anons w lokalnej gazecie zgłaszają się kolejni kandydaci na muzyczne gwiazdy, przez mieszkanie Jimmy'ego przewija się cała galeria barwnych i dziwacznych postaci, zazwyczaj całkowicie pozbawionych talentu. Po żmudnych przesłuchaniach udaje się ostatecznie skompletować grupę. W skład "The Commitments" wchodzą: gitarzyści Derek i Outspan, grający na trąbce jedyny czterdziestolatek w zespole, Joey, oraz wokalista o potężnym głosie, Deco ( 16-letni Andrew Strong). Podczas pierwszego spotkania grupy Jimmy przedstawia trzy dziewczyny śpiewające w chórku - Imeldę (Andeline Ball), Bernie (Bronagh Gallagher) i Natalie (Maria Doyle). Muzycy grają amerykańskie przeboje soulowe lat 60. i zaczynają odnosić pierwsze sukcesy. Występują w pubach i mają już stałą, wierną publiczność. W miarę wzrostu popularności "The Commitments" pogłębiają się jednak nieporozumienia między członkami grupy, wynikające z różnic charakterów, odmiennych temperamentów i muzycznych upodobań. Mimo kryzysu Jimmy nie poddaje się, walczy o utrzymanie zespołu. Przed muzykami otwiera się nowa szansa. Do Dublina przyjeżdża słynny amerykański muzyk soulowy, Wilson Pickett...

YESTERDAY



Rok 1964. Czterej uczniowie prowincjonalnego technikum zafascynowani są nie tylko muzyką Beatlesów, ale także ich sposobem bycia i ubierania się. Przyjmują też pseudonimy: John, Paul, George i Ringo. Nauczyciel Biegacz zastaje na zapleczu sali gimnastycznej Johna i Anię w intymnej sytuacji. Zabiera dessous dziewczyny i każe jej się zgłosić po odbiór do siebie do domu. Podczas jednej z potajemnie urządzonych prób John zostaje porażony prądem i trafia do szpitala. Zgodnie z decyzją dyrektora szkoły Paul, George i Ringo muszą się ostrzyc. Ciotka Ringa obcina mu włosy podczas snu . . . Ringo przyprowadza do domu Anię, która chce uciec z internatu; ciotka godzi się, by zamieszkała u niej. Kiedy zakochany, po pierwszej spędzonej z Anią nocy, widzi ją wchodzącą do domu Biegacza, przekonany o zdradzie dziewczyny usiłuje popełnić samobójstwo. Odratowany, zostaje umieszczony w szpitalu psychiatrycznym. Tam dowiaduje się o śmierci ciotki i zmianach, jakie nastąpiły w szkole. Ania wyjaśniła mu w liście, że nauczyciel zażądał jako kary wykonania dwudziestu pompek. Ringo postanawia resztę życia spędzić z Anią . . . Po latach czekają oni na sprawę rozwodową. Nie łączy ich nic, nawet muzyka Beatlesów.

ROK NIEBEZPIECZNEGO ŻYCIA



Dżakarta, 1965 rok. Przybywa tu nowy orespondent "Australian Broadcast Service", Guy Hamilton. Jest to jego pierwsza placówka zagraniczna, ale inni korespondenci nie kwpią się przyjśc mu z pomocą. Roli przewodnika podejmuje się jedynie Billy Kwan, współpracujący z ABS fotograf. Kwan cierpliwie tłumaczy nowemu przyjacielowi specyfikę sytuacji politycznej w Indonezji, zwraca również jego uwagę na zjawiska nie dostrzegane przez innych korespondentów. Pomaga to zdobyć Hamiltonowi zaufanie współpracujących z nim Indonezyjczyków oraz popularność w średowisku dyplomatów i dziennikarzy.

TYLKO RAZEM



Jest rok 1975. Göran i jego przyjaciele decydują się na eksperyment - postanawiają żyć razem pod jednym dachem. Dni upływają im na medytacji, rozmowach, piciu wina i uprawianiu wolnej miłości. Pewnego dnia do komuny przybywa siostra Görana. Zmęczona swoim małżeństwem, chce ułożyć sobie życie od nowa. Jednak życie w komunie, ze swobodnym stosunkiem do seksu, palenia trawki, jest bardzo różne od tego, do jakiego przywykła. Jej niespodziewane pojawienie się, powoduje zamęt wśród mieszkańców wspólnoty, odsłaniając ich skrywane dotąd fantazje i pragnienia. Bohaterowie Tylko razem, próbują pogodzić ze sobą życie rodzinne i pełną wolność, medytację i rewolucję, harmonię i bunt. Każdy z nich ma sto pomysłów na życie i wszystkie chciałby zrealizować, próbując jednocześnie odnaleźć swoje miejsce pośród przyjaciół i najbliższych.

TRUSKAWKOWE OŚWIADCZENIE



Simon dołącza do kampusowego ruchu protestanckiego, aby nawiązać stosunki towarzyskie z hipiskami.Gdy brutalna policja przerywa protest, Simon zaczyna myśleć o bardziej poważnych sprawach.Zaczyna się angażować w protesty przeciw wojnie w Wietnamie, brutalności policji i przeciw służbie wojskowej...Reżyser Stuart Hagmann, dostał nagrodę jury na festiwalu w Cannes w 1970 roku.

niedziela, 6 stycznia 2008

SPIRALA PRZEMOCY


Film bazujący na rzeczywistej historii bojownika PIRA - Bobbego Sands, który wtrącony do brytyjskiego więzienia wraz z grupą towarzyszy zmarł po dwumiesięcznej głodówce, prowadzonej pod hasłami uznania więzionych bojowników IRA za więźniów politycznych.

Wdowa Kathleen Quigley stara się trzymać z dala od politycznych rozgrywek, które mają miejsce w jej ojczystej Irlandii. Tym większym szokiem jest dla niej wiadomość o aresztowaniu i skazaniu na długoletnie więzienie jej syna Gerarda, który razem z aktywistą IRA Frankiem Higginsem, dokonał zamachu na brytyjskich żołnierzy. Kathleen Quigley i Annie Higgins odwiedzają swych synów w więzieniu. Starają sie też zrozumieć swoje odmienne poglądy. Sytuacja ich synów staje się jednak coraz bardziej dramatyczna.

Some mother's Son



Fragment filmu - niestety kiepska jakość.



Dowiedz się kim był Bobby Sands.



Irlandzka Armia Republikańska kontra Armia Brytyjska - obrazy brytyjskiej okupacji Irlandii. Starcia cywilów z wojskiem. Uzbrojeni bojownicy IRA na ulicach.

MALCOLM X


Malcolm X był jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci Ameryki lat 60. Rywalizował z Martinem Lutherem Kingiem o rząd dusz czarnoskórych Amerykanów. Obydwu przywódcom przyświecały podobne cele: emancypacja afroamerykańskiej społeczności, walka o szacunek i równe prawa w zdominowanym przez białych kraju. Tu jednak podobieństwa się kończyły. Pastor King pragnął zrealizować swoje wizje w oparciu o zasady chrześcijańskiej moralności. Malcolm X dopuszczał do używania przemocy w walce politycznej. Zapowiadał także radykalną rewolucję społeczną.

Malcolm X



Teledysk opiewający postać Malcolma X

ZAGINIONY


W kilka dni po faszystowskim przewrocie w Chile zaginął mieszkający w Santiago młody Amerykanin, znany ze swych lewicowych poglądów początkujący pisarz. Mimo nacisków z Waszyngtonu, Ambasada Stanów Zjednoczonych nie potrafiła wyjaśnić losów zaginionego. Do Santiago przybył zaniepokojony losem syna ojciec. Prowadząc poszukiwania na własną rękę odkrył, że syn został zamordowany przez żołnierzy junty, a mogło do tego dojść jedynie za cichym przyzwoleniem agend CIA, ponieważ był świadkiem działalności oficerów amerykańskiego wywiadu na terenie Chile. Ta autentyczna historia stała się tematem książki Thomasa Hausera, a w ślad za nią filmu głośnego reżysera kina politycznego, Costy-Gavrasa. Zaginiony, który otrzymał Złotą Palmę w Cannes, wywołał równocześnie skandal polityczny - chociaż jego akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonym kraju Ameryki Południowej, władze Chile złożyły oficjalny protest. Protestował też Departament Stanu USA, ponieważ film mówi nie tylko na temat brutalnej rozprawy junty wojskowej Pinocheta ze zwolennikami rządu Frontu Jedności Narodowej, ale równocześnie porusza problem dwuznacznej obecności przedstawicieli rządu USA w krajach Ameryki Południowej i mylnym, kształtowanym przez mass media, wyobrażeniu przeciętnych obywateli USA o spełnianej tam przez nich roli.

Missing



Materiał ultralewicowej organizacji Front Patriotyczny imienia Manuela Rodrigueza, która w 1986 r. roku dokonała nieudanego zamachu na zycie Augusto Pinocheta.

METROPOLIS


Historia rozgrywa się w Metropolis - mieście przyszłości, którego społeczeństwo podzielone jest na dwie kasty. Jedną stanowi uprzywilejowana grupa intelektualistów korzystająca z wygód i rozrywek miasta, drugą, pracujące pod ziemią rzesze robotników. Władze w mieście sprawuje dyktator, John Fredersen. Pewnego dnia, jego syn, Freder, poznaje pochodzącą z wyzyskiwanej klasy robotniczej Marię. Chcąc ponownie ją spotkać udaje się do podziemi gdzie po raz pierwszy styka się z prawdą o okrucieństwie systemu zmuszającego ludzi do niewolniczej pracy. Zdruzgotany Freder postanawia zburzyć porządek miasta zarządzony przez własnego ojca. Pomóc ma mu w tym Maria, która na odbywanych potajemnie zgromadzeniach dodaje strudzonym ludziom otuchy, zapowiadając nadejście Pośrednika, który połączy umysł i ręce, które zbudowały miasto. Sytuacja komplikuje się kiedy Fredersen odkrywa prawdę i postanawia zwrócić robotników przeciwko Marii, zlecając szalonemu naukowcowi stworzenie jej złego sobowtóra - robota Futura....

Metropolis